Aktualności
31-03-2024
3 dni na zbiorach parogów - Film

Zmontowałem sobie filmik (odnośnik w tytule), na którym możecie zobaczyć, jak szukam poroża. Całość trwa 17 minut. Obrazy są przeplatane z moimi komentarzami. Na razie krótko, bo nie wiem, czy ludzie będą chcieli to oglądać. Youtube mocno kompresuje materiał, także jakość jest średnia.


23-03-2024
W poszukiwaniu poroża
no image

Kolejna odsłona zbioru jeleniowych parogów. Tam gdzie chodzę, niemal zawsze jakiś wyciągam. Kiedyś martwiłem się, aby w ogóle cokolwiek trafić. Teraz problem stanowi brak dobrania kompletu.


10-03-2024
Sezon jelenich zrzutów
no image

Jak zwykle w marcu następuje kulminacja mojej przyrodniczej działalności. Do poszukiwania potrąconych zwierząt i walki z kłusownictwem dochodzi zbieranie zrzutów po jeleniach. Nie ukrywam, że najbardziej zależy mi na całych wieńcach, którymi lubię się otaczać.


26-02-2024
Na strajku rolników. 20 lutego, blokada S17 - węzeł Ryki
no image

Zniszczyli polskich górników i stoczniowców. Teraz biorą się za rolników - ostatnią grupę społeczną, która w zorganizowany sposób może stawić opór wielkiemu biznesowi i skorumpowanym politykom...


19-02-2024
Wsparcie dla protestujących rolników

Zawsze starałem się unikać podejmowania tematów politycznych na Pierwotnym Instynkcie. Tym razem jednak trzeba przyjąć konkretną postawę. Już we wtorek 20 lutego nastąpi Wielki Ogólnopolski Strajk Rolników. Ja też, mimo że nie gospodaruję na roli, wezmę w nim udział. Bo to pośrednio także moja sprawa. Nie mogę stać obojętnie i patrzeć, jak obce siły demontują nasz kraj. To jest walka o przyszłość Polski i Polaków. Fotorelacja i dokładniejsze wyjaśnienie problemu wkrótce.

Tak, wiem, że ostatnio mało tekstów do czytania, ale na razie musicie być cierpliwi.


11-02-2024
Zamiast poroża
no image

Wczoraj pojechałem do lasu specjalnie za tegorocznym porożem. Cały dzień na błotach, woda w gumowcach i nic. Za to trafiłem konkretny syf: ''Lysvulpen'' od wścieklizny. Rozkładany przez służby weterynaryjne, których nienawidzę. To mi popsuło humor już całkowicie. Pod wieczór spotkałem jednego byka. Nadal chodził z wieńcem. Nieopodal były też inne jelenie, ale zapadająca ciemność uniemożliwiła mi ich identyfikację co do płci. Ustawiłem kamerę przy ścieżce i za tydzień będę lepiej wiedział, jak sprawy wyglądają. Na dziś tyle.


23-01-2024
Uwaga! Lód pęka!
no image

Środek zimy. Idealna chwila na omówienie tego, jak uniknąć niebezpiecznych sytuacji związanych zamarzniętymi zbiornikami i ciekami wodnymi. Kiedy można wejść na lód, kiedy nie wolno, jakich miejsc unikać i co robić, gdy już siedzimy w przerębli... Zapraszam do lektury.


31 grudnia 2023
Ostatni kęs w tym roku
no image

Wydaje się, że nie tak dawno zaczynaliśmy rok 2023, a już dziś go pożegnamy. Miesiące i lata mijają nie wiadomo kiedy. Czy tylko ja mam takie wrażenie? Usiądźmy na chwilę i pomyślmy, co dalej.


11 grudnia 2023
Futrzane rękawice z pazurami
no image

Dziś nareszcie mogę Wam pokazać dawno zapowiadane, kolejne elementy zwierzołaczego ubioru. Drapieżne rękawiczki na zimę! Całkiem inne od tych, które wykonałem 2021 roku.


Archiwum wpisów

[1][2][3][4][5][6][7][8]